ארטימדיה ישראל

13 ביולי 2017

הראשונים לזהות

אתרי התוכן הישראליים הוכיחו כי ברגע שהטכנולוגיה והיכולות של כל השחקנים בשוק זהות, לתוכן של התעשייה המקומית יש יתרון מובהק על פני כל תוכן אחר. עכשיו גם אמריקה מגלה את מה שבארץ הבינו כבר מזמן  תחום הפרסום בוידאו בדיגיטל הוא כיום אחד הכלים המשמעותיים ביותר למפרסמים ולא בכדי הוכר כמנוע הצמיחה המוביל של עולם הדיגיטל. מומחים, מחקרים וניתוחי מגמות גורסים באופן קבוע, שהשימוש בוידאו והאפקטיביות שלו צפויים להמשיך לגדול ולהפוך למשמעותיים יותר ויותר. כולנו מחוברים תמיד והפכנו לצופים כבדים, בכל מקום, בכל זמן ועל מגוון מסכים- בתכני חדשות, ספורט ואף צפייה בפרקים שלמים של סדרות טלוויזיה.

עולם המדיה עבר בשנים האחרונות תהפוכות רבות ועם התפתחות העולם הדיגיטלי, צמחו שתי ענקיות בינלאומיות שהשתלטו על עולם הפרסום- גוגל ופייסבוק, אשר הביאו בשורה חדשה- מהפכת הדאטה והיכולת לטרגט קהלים ולאט לאט התקבעה הגישה, כי לא משנה היכן הגולש נמצא, העיקר שאנו פוגשים אותו. כך, לפני כשנתיים בלבד, כ- 80% מתקציבי הפרסום בוידיאו בדיגיטל הושקעו ביוטיוב ולאתרי התוכן המקומיים (גדולים כקטנים), אשר משקיעים רבות ביצירת תוכן איכותי ומבוקש מאוד, נותר רק להילחם על השאריות. האבסורד חגג- עולם הדיגיטל בצמיחה מטאורית, אך אתרי התוכן, נותרים מאחור ומתרוקנים מהכנסות.  


בנקודה זו, התרחש המפנה ונולד החזון להחזיר את הכוח לתעשיית התוכן המקומית. אתרי התוכן הישראליים הבינו כי מדובר במלחמת הישרדות וכי על מנת לנצח, אין ברירה אלא לשים את אגו היריבות המקומית בצד, לרכז כוחות, לשתף פעולה ולהפוך ביחד לשחקן משמעותי אל מול התחרות מבחוץ. וכך לפני שנתיים, נולדה הרשת הפרוגרמטית הראשונה (ארטימדיה) לפרסום וידיאו בדיגיטל ועל תכני טלוויזיה, אשר מבוססת על תוכן ישראלי איכותי וטכנולוגיה מתקדמת אשר מספקת יכולות דאטה וטרגוט.האתרים הישראליים יישרו קו עם טרנדים בעולם ומצליחים כל הזמן לחדש ולהוכיח, כי ברגע שהטכנולוגיה והיכולות של השחקנים השונים בשוק זהות, לתוכן האיכותי של התעשייה המקומית יתרון מובהק על פני תוכן גולשים של הרשתות הזרות, רשימות השמעה ודפדוף מהיר בפיד. המפרסמים הצביעו ברגליים, מתוך הבנה כי אפקטיביות הקמפיין מושפעת באופן דרמטי מהתוכן והסביבה עליהם הוא מופיע ובעיקר מהמצב התודעתי של הגולש שצורך אותו- הרי לא ניתן להשוות בין תשומת הלב של צופה אשר מתיישב באמת לצפות בתוכן איכותי, לזו של מי שמאזין לשירים ביוטיוב. 


השנה האחרונה הייתה מלאה בשערוריות- פייסבוק הודיעו חדשות לבקרים על בעיות וחוסר דיוקים במדידה, וביוטיוב, מותגים מובילים בעולם גילו יום אחד כי עזרו שלא בידיעתם למימון ארגונים קיצוניים, שכן פרסומות שלהם הוגשו על תכני טרור והסתה. מקרים אלו ואחרים נוספים, רק הועילו וחיזקו את עליונות התוכן המקומי, לעומת הפלטפורמות המתחרות- שקיפות, שמירה על סביבת מותג ראויה ובטוחה, הצורך העולה של מפרסמים לוודא כי קהל היעד שלהם באמת ראה את הפרסום- כל אלה ועוד, מוכיחים פעם אחר פעם, כי האלטרנטיבה שנוצרה פה בישראל, היא המשתלמת והאפקטיבית ביותר לכל הצדדים, אשר כוללים את צרכן התוכן שמבקש תוכן איכותי.


להערכתי, השוק הישראלי התעורר בזמן, דבר המבטא חדשנות טכנולוגית אל מול התחרות מהפלטפורמות הבינלאומיות, למרות הכוח הרב שהן מרכזות. נוצר כאן בישראל מודל מוכח ועובד, שמקבל משנה תוקף במהלכים חדשים שנוצרים ברחבי העולם. רק שבוע שעבר התבשרנו על התאגדות של 100 אתרי תוכן בארה"ב במטרה לייצר את אותה האלטרנטיבה שניבנתה כאן בישראל. את מה שהאתרים בארץ השכילו לראות לפני כשנתיים, אתרי תוכן וברודקסטארים מובילים בארצות הברית ובאירופה מבינים רק עכשיו ומתחילים לחפש טכנולוגיה שמאחדת גם אותם. תעשיית יצור התוכן האיכותי המקומי חשובה לאין שיעור מהבחינה המסחרית ולא פחות מכך, ברמה הלאומית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה