ארטימדיה ישראל

19 בינואר 2016

תחזיות לתעשיית הווידאו ב-2016

האנליסט וויל ריצ'מונד מאתר  VideoNuzeהציג השבוע את התחזיות המובילות בתחום הווידאו לשנת 2016. קבלו את תרגום הפודקאסט שלו ושל שותפו קולין דיקסון המספקים 4 תחזיות גדולות ו-4 טרנדים בהסתכלות על השוק האמריקאי והבריטי בשנה הקרובה: 
  1. המחסור בדאטה מתחיל להיות בעייתי עבור ספקיות הטלוויזיה בתשלום – ספקיות הטלוויזיה בתחום הפרימיום יהיו חייבות להתחבר לדאטה. לחברות כגון נטפליקס והולו ולשירותי תוכן וידאו אינטרנטי כדוגמתן, יש מידע מסוגים שונים שאינו נמצא בידי חברות הטלוויזיה. בעולמות האונליין יש הרבה יותר דאטה וזה מייצר מוטיבציה אדירה עבור חברות הטלוויזיה להביא את תכניהן לפלטפורמות של VOD אינטרנטי/טלוויזיה-בכל-מקום כדי שגם להן תהיה גישה למידע עם יכולת מעקב אחר נתוני הצריכה של היוזרים.
  2. הפוזיציה של אמזון בתחום הווידאו ממשיכה להתחזק – לאמזון יש הרבה מרכיבים חיוניים כדי להפוך לאחד משחקני הווידאו החזקים בשוק. בשנה האחרונה החברה הציגה התקדמות מרשימה עם שותפי  סטרימינג בתחום ה-SVOD בממירי הפייר (Amazon Fire TV) ובתחום היצירה המקורית בזכות הפקות זוכות פרסים כדוגמת מוצרט בג'ונגל. 38% מכלל משקי הבית בארה"ב מחוברים לשירות הפריים של אמזון וזה המנוע שיסייע לה לדעת מה אנשים אוהבים וצורכים ובהמשך גם במה הם צופים.
  3. עליה בשימושיות של טלוויזיות חכמותממוצע דקות צפייה חודשיות בתוכן המשודר על-גבי האינטרנט בטלוויזיות חכמות עלה משמעותית ב-2015. חיבור לשירותי SVOD (VOD למנויים בתשלום) כבר קיים ביותר מ-50% מהבתים. כל הבעיות שהיו פעם עם חיבור הטלוויזיה לאינטרנט הולכות ונפתרות, בעיקר בזכות האפשרות להתחבר לרשתות Wi-Fi. מדהים באיזו מהירות נוצרה הטרנספורמציה מהפקת קטעי וידאו קצרים שיועדו לצפייה בדסקטופ להפקת תכנים ארוכים (long form) שמתאימים לצפייה במכשירי הטלוויזיה.
  4. למרות תופעת "חותכי הכבלים" ספקיות הכבלים הולכות לסיים את השנה עם תוצאות טובות. בשל לחץ משירותי OTT מתחרים (כדוגמת נטפליקס), לחברות הכבלים יש שירותי וידאו וברודבנד טובים מבעבר והן חותרות לתת למנויים שלהן אלטרנטיבה ראויה. כתוצאה מכך פחות צרכנים התנתקו משירותיהן והפגיעה הדרמטית שהיתה לפני שנתיים נעצרה.
       טרנדים:
  • ערוצים ליניארים חדשים לצפייה באינטרנט כדוגמת פלוטו TV - יש בזה הגיון ושימושיות, יש עדיין צורך להתחבר למשהו ופשוט לתת לו לרוץ ברקע. כמובן שזה צריך להגיע בצורה מותאמת ליוזר, עם פלייליסטים ומבוסס העדפות.
  • עלייה בשירותי SVOD של רשתות טלוויזיהCBS ו-וורנר הודיעו לאחרונה שהן בוחנות השקת גרסת אונליין של CW Network לצפייה בתשלום. גם רשתות נוספות צפויות לפתוח בשנה הקרובה שירותי צפייה בתשלום לפי דרישה.
  • לייב סינק אונליין – בשידור אונליין יש דיליי חמור לעומת הטלוויזיה והשנה זה יהיה אתגר גדול שיצטרכו לפתור. למשל כשצופים באירוע ספורט אין סנכרון בזמן אמת.
  • התעצמות הפרסום בווידאו אונליין והתפקיד של פרסום פרוגרמטי בתוכועפ"י eMarketer, 10 מיליארד דולר יושקעו השנה בפרסום וידאו בדיגיטל בארה"ב. עפ"י Magna Global, הנתח של פרסום פרוגרמטי יעמוד על 3 מיליארד דולר מכלל תקציב זה. ברור שמפרסמים מיתוגיים מאוד אוהבים את הפרסום באונליין וידאו ואין ספק שנראה יותר ויותר תקציבים מופנים לשם. רשתות הטלוויזיה יצטרכו לספק מענה למפרסמים שרוצים לקבל גם בטלוויזיה את הדאטה שהם מקבלים מפרסום באינטרנט.
לפודקאסט המלא

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה