ארטימדיה ישראל

8 באוקטובר 2015

5 רשמים משבוע הפרסום בניו-יורק

בשבוע שעבר התקיים כנס הפרסום השנתי בניו-יורק. להלן רשמיו של האנליסט וויל ריצ'מונד מהדיונים שהתקיימו בנושא פרסום וידאו:

1.   מדידה ודאטה בעדיפות ראשונה. זה לא מוגזם להגיד שנושא המדידה והדאטה עלה בכל דיון ודיון. מדידה הוזכרה בעיקר בהקשר שלתעשיות הטלוויזיה והוידאו אין אחיזה מספקת בצפייה הכוללת ולכן מאבדות נתח גדול מהכנסות הפרסום. באופן אירוני, דאטה מאפשר ליצרני התוכן והמפרסמים לדעת יותר על הצופים ואיך לטרגט אותם הרבה יותר טוב מבעבר, במיוחד באמצעות פרסום פרוגרמטיתובנות המופקות באמצעות דאטה יובילו בקרוב כל היבט בתעשיית הוידאו. מאז שאני זוכר, "תוכן הוא המלך" היה האימרה של התעשיה. אבל עכשיו דאטה מסתמנת כמלך האמיתי. 
2.   תעשיית התוכן תחרותית מאי פעם. עוד נושא שדובר בכל מקום, היה החשש שכמות התוכן שנוצרת היא הגדולה ביותר אי פעם, כך שנהיה הרבה יותר קשה לפרוץ ולמשוך את תשומת ליבו של הצופה. לא מדובר רק בסדרות מתוסרטות (אשר נמצאות ברמת שיא), אלא בתוכניות אינטרנט קצרות, קליפים, תכני גולשים, תכני נייטיב פרסומיים, בידור ממותג והרשימה עוד ארוכה. מעולם לא היה יותר וידאו שנוצר בהיסטוריה האנושית. וככל שיש יותר שפע, כך גם קשה יותר לקבל החזר על ההשקעה בתוכן. 
3.   זאת רק ההתחלה. במובנים מסוימים, זה כאילו האינטרנט רק עכשיו נפתח לתעשיית הטלוויזיה והוידאו. המאסה הקריטית של בתים המחוברים לפס רחב וטריליוני מכשירי הקצה (טלוויזיות חכמות, סמארטפונים, טאבלטים וכו') עם חיבור אינטרנטי, כולל שלל מתחרים ומודלים עסקיים, יצרו סערה מושלמת לכאוס. "אנחנו עדיין לא יודעים... צריך לבדוק ולהתנסות" אלו משפטים שנשמעו שוב ושוב. כולם מנסים דברים שונים כדי לראות מה תופס את הקהל ומה לא. הפחד מחוסר מעש שולט. 
4.   מדיה חברתית ועליית הפלטפורמות הדיגיטליות. עוד נושא גדול שדובר היה התפקיד המשפיע והגובר של המדיה החברתית והפלטפורמות הדיגיטליות (כדוגמת פייסבוק, אינסטגרם, סנפצ'אט, גוגל, אפל, אמזון וכו') במונחים של קידום, הפצה והפקת רווחים, במיוחד לקהלים צעירים יותר. נזרקו הרבה פיסות מידע כמו כמה טראפיק מייצר סרטון וידאו בפייסבוק. יש קונצנזוס בכל התעשיה לגבי העובדה שפלטפורמות אלו משנות את חוקי המשחק. 
5.   חוסמי פרסומות הם האויב #1. חסימת פרסומות היתה נושא מרכזי בדיונים לאור ההחלטה של אפל לתמוך בחוסמי פרסומות ב-IOS9. עם זאת, היו תגובות רבות על כך שפרסום לא רלוונטי או אגרסיבי מדי הגביר את האנטגוניזם של המשתמשים לפרסום והעלה את העניין שלהם בחוסמי פרסומות. נושא זה מתחבר לחשיבות הדאטה ושיפור הטרגוטים באמצעות פרסום פרוגרמטי, כדרך להתחבר מחדש למשתמשים עם פרסום הרלוונטי והמתאים להם. בנוסף, יש עניין מוגבר בפרסום באמצעות נייטיב וידאו כדרך לעקוף את חוסמי הפרסומות.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה