ארטימדיה ישראל

20 באפריל 2015

טיפים לקמפיין וידאו שיעבוד בשבילכם

למרות שפרסום וידאו בעולמות האונליין קיים וצומח כבר מספר שנים, הויזואליזציה המואצת של הרשת ומהפכת הפרסום הפרוגרמטי מחייבות את אנשי השיווק להתעדכן תכופות בעקרונות המנחים לבניית קמפיין וידאו, על מנת לבלוט במה שהופך לשטף של תוכן וידאו ברשת. 

 Photo by liquene 
החשיפה המוגברת לתכני וידאו היא הזדמנות עבור משווקים לשלב וידאו בתמהיל הפרסום על מנת להגיע לקהלים קיימים וחדשים ולמנף את אפשרויות הטרגוט והמדידה של פרסום מבוסס ביצועים גם במסגרת קמפיין מיתוגי. שכן, הגידול הצפוי בכמות תוכן וידאו פרימיום ברשת מספק אפשרויות טרגוט נרחבות יותר מבעבר.

אספנו בשבילכם את הטיפים המוצלחים ביותר בהתבסס על העבודה שלנו עם מפרסמים  ומשרדי פרסום וקיבצנו אותם לרשימה הבאה – תייגו ושימרו לקראת הקמפיין הבא.

1.   הגדירו מדדים ברורים להצלחה: מה בדיוק אתם רוצים להשיג מהקמפיין? מודעות למותג? הנעה לפעולה? מהי הפעולה הספציפית שתרצו שהצופה יבצע לאחר שצפה במודעה שלכם? הגדרת המטרות והמדדים פר קמפיין מקלה על המעקב אחר ביצועים ותיקון בזמן אמת, וכן מסייעת בידי הצוות הקריאייטיבי לכוונן את הפרסומת להשגת המטרות.

2.   לכו על דיגיטל עד הסוף: כבר ברור לכולם שבפרסום וידאו באינטרנט אין הכוונה להעתקה של פרסומת ה-30 שניות מהטלוויזיה, כפי שהיא, לאינטרנט. קמפיין מוצלח מנצל את היכולות האינטראקטיביות שהרשת מציעה, וזאת הרבה מעבר למספר הצפיות במודעה מסויימת. הנה כמה דברים נוספים שאתם יכולים לעשות במסגרת הקמפיין: להוסיף למודעה המלצה לצפייה או לקריאה של תוכן נרחב יותר שיצרתם, להניע אותם לפעולה מדידה (לא לשכוח למדוד!), לטרגט את מי שצפה במודעה והגיע לאתר שלכם עם תוכן וידאו רלבנטי חדש ועוד.

3.   תתחילו בשיא: טווח תשומת הלב של משתמשי האינטרט מוגבל, אם לאמר זאת בעדינות. המשמעות היא שפרסומת וידאו צריכה לתפוס את תשומת הלב ועניין הצופים בשנייה הראשונה, ופעמים רבות עוד לפני כן – ברמת הפריים הבודד. זה נכון שצרכני תוכן הוידאו ברשת כבר רגילים לראות פרה-רולים, אבל אם אתם לא רוצים שהם ידלגו, ישתיקו או יבדקו את תחזית מזג האוויר בזמן שהפרסומת שלכם מתנגנת, תצטרכו לוודא שיש לכם מסר וקריאייטיב שנותנים בראש כבר בשניות הראשונות.

4.   התנסו בפרסום פרוגרמטי: עבור משווקים, פרסום פרוגרמטי מביא את יכולות הטרגוט והאופטימיזציה של קמפיינים באינטרנט לרמה אחרת לגמרי. הרמה הגרעינית בה ניתן לטרגט, לנתח ולטייב קמפיינים פרוגרמטיים לא רק עוזרת לשפר את ביצועי הקמפיין בזמן אמת, אלא גם מאפשרת לכם לקבל תובנות לגבי סוגי התכנים שהלקוחות שלכם מעדיפים, איך להפוך צופה ללקוח באמצעות תוכן ספציפי, ומה ערוצי התוכן הטובים ביותר – כלומר המקנברטים ביותר, לאו דווקא הפופולאריים ביותר – עבור תכני הוידאו שלכם. בהתאם למטרות הקמפיין שלכם, בין אם זה מיתוג או הנעה לפעולה מוגדרת, תוכלו לבחור גם בפרסום פרוגרמטי ישיר, בו אתם יכולים להבטיח מראש מיקומי מדיה ספציפים באתרי פרימיום, מבלי לוותר על יתרונות הטרגוט והמדידה אותם מציע פרסום פרוגרמטי.

5.   השתמשו בפרסום וידאו כדי לבנות אסטרטגיית תוכן: כיום תוכן הוא הדרך הטובה ביותר עבור מותגים לייצר שיחה ארוכת טווח עם לקוחות ולהפוך אותם לקהילה פעילה. מותגים רבים כבר הקימו מחלקות שאמונות על פיתוח תוכן מקורי שמטרתו לייצר עניין ולמצב את המותג כסמכות ידע בתחום מסויים. פרסומות הוידאו ברשת מאפשרות לכם לקדם תוכן וידאו ארוך ומעמיק יותר, לבדוק מהם סוגי התוכן שמייצרים יותר עניין בקרב קהלי היעד שלכם ולבחון רעיונות חדשים טרום הפקה.

6.   ייצרו מודעה שמעוררת רצון לשתף: פרסומת וידאו היא תוכן לכל דבר, וככזו היא צריכה להיות קלה לחיפוש, למציאה ולשיתוף על ידי הצופים. אין צורך להרחיב פה, נכון? שתפו!

7.   חישבו על הפן היצירתי: בין אם אתם עושים אדפטציה של פרסומת טלוויזיה לאינטרנט ובין אם אתם יוצרים תוכן מקורי ייעודי לפרסום ברשת, הקפידו על איכות הפקה גבוהה שתזוהה עם המותג שלכם גם ברשת. ביצירת תוכן מקורי נסו לייצר מספר קריאייטיבים שונים למודעה, גם אם בווריאציות קלות, בייחוד אם המודעה שלכם פוגשת את הצופה יותר מפעם אחת.  

מנסיוננו, יישומם של מספר קווים מנחים אלו לקמפיין וידאו ברשת שם אתכם על הדרך הנכונה להשיג את התוצאות שהצבתם לעצמכם ולייעל את תקציב הפרסום שלכם.  נמשיך לעדכן את הרשימה בהתאם לשינויים בתחום הדינמי הזה, ונשמח לענות על שאלות לגבי קמפיינים ספציפיים שאתם מתכננים להשיק. בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה